Betlémské světlo ve Veselí nad Lužnicí

21.12.2013 15:00

Před Vánoci bude náš oddíl předávat v ulicích města Betlémské světlo Při této příležitosti si Vás dovolujeme pozvat i na doprovodný program k Betlémskému světlu, který se uskuteční v sobotu 21. prosince před kostelem od 16ti hodin. Plamínek, který skauti roznášejí po České republice již od roku 1990, symbolizuje základní myšlenku Vánoc. Prozařuje domácnosti všech lidí, kterým tak připomíná, že na ně někdo myslí a že zde nejsou sami.

     Pokud si chcete odpočinout od veškerého předvánočního shonu, užít si přátelskou atmosféru protkanou klasickými vánočními tradicemi a navíc potěšit své blízké Betlémským světlem, budeme rádi, pokud přijdete i se svými dětmi ke kostelu Povýšení svatého Kříže. Na nádvoří před kostelem Vás čeká náš stánek s Betlémským světlem,  pouštění lodiček z ořechových skořápek a další program, který jsme pro Vás přichystali s naším oddílem. Celé setkání zahájí vystoupení živého betléma v podání folklorního Blaťáckého souboru ze Ševětína. Téměř třicetičlenný soubor představí svůj hudební program "Vánoční koledování" v kostýmech u jesliček. Toto vystoupení se odehraje v kostele od 16 hodin.

     Myšlenka Betlémského světla vznikla původně v Rakousku jako charitativní akce, kdy se dovezené světlo z Betléma šířilo do domácností a připomínalo lidem pospolitost a sounáležitost. Od roku 1990 se Betlémské světlo začalo šířit i do našeho státu.   

     Tento rok skauti rozvezou Betlémské světlo ve vlacích opět po celé České republice. K této tradici jsme se rozhodli také připojit a připomenout tak lidem v našem městě, že Vánoce nejsou pouze o dárcích pod stromečkem, tácech přeplněných vánočním cukrovím a všudypřítomných pozlátcích.

     Během víkendu od 21. do 22. prosince se chystáme roznášet Betlémské světlo osamělým lidem, lidem do domů s pečovatelskou službou a všem ostatním při našem doprovodném programu u kostela. Pokud i vy chcete dostat Betlémské světlo, stačí přijít se svíčkou zapálit si toto světýlko od našich luceren.

Zároveň pokud víte o někom z vašeho okolí, kdo je osamělý a koho by mohlo Betlémské světlo potěšit, neváhejte se nám ozvat na telefon 776368604 nebo níže do připraveného formuláře.  Během tohoto předvánočního víkendu skupinky skautů a skautek z našeho oddílu budou světlo roznášet společně s malým dárkem do domácností těmto lidem.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode