Informace o nás

 

                                         

O činnosti oddílu

Jsme smíšený oddíl kluků a holek převážně v rozmezí 2. až 7. třída. Hlavní náplň programu je zaměřená na tuto věkovou kategorii, ale na své si přijdou i děti prvních tříd, předškolního věku i starší. Kromě hlavního programu se snažíme věnovat pozornost i těmto mladším dětem a do budoucna chystáme vlastní program uzpůsobený čistě této věkové kategorii. V současné době oddíl navštěvuje přes 20 stálých členů, z čehož 5 dětí jsou předškolního věku nebo z prvních tříd.

Program

Naším hlavním cílem je soustředit se na přirozený rozvoj dětí v kamarádském kolektivu. Ve věkově různorodé skupině se snažíme podpořit skupinovou spolupráci a zároveň poskytnout prostor individuálnímu prosazení každého dítěte. Smysluplnou formou zábavy děti získávají praktické dovednosti do života a především nevšední zážitky, které mohou při pestrém programu zažít.

K dosažení výše uvedených cílů využíváme skautských principů zpracovaných do moderního programu takzvaných skautských stezek, které se soustředí na osobnostní rozvoj dítěte. Souběžně nabízíme dětem dlouhodobý program, který má každoročně vyvrcholení na letním táboře. Současná dlouhodobá hra je na motivy knihy Hobit od známého spisovatele J. R. R. Tolkiena. (Fotogalerii ze zahájení hry na vícedenní výpravě můžete zhlédnout zde.) Krom této programové náplně podnikáme výlety do přírody (vícedenní výpravy do Zlaté Koruny nebo do Nových Hradů), za poznáním (návštěva Hasičského záchranného sboru v Českých Budějovicích) a za zábavou (návštěva bazénu v Třeboni).

Jakékoliv dotazy k činnosti rádi zodpovíme v diskuzním fóru pod tímto článkem nebo osobně na telefonních číslech uvedených v kontaktech.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode