Srub

Dřevěný srub

Léta tam stál, a opraven stát bude dál. Řeč je o dřevěném srubu, který jsme získali zpět začátkem roku 2016 (dostali jsme jej zpět po zániku vodních skautů v našem městě). Bohužel nebyl v takovém stavu, abychom jej mohli začít plně využívat. Byla zde spoustanepořádku a celkově nebyl v dobrém a bezpečném stavu. Na stěnách byla viditelná stopa po povodních z předchozích let (2002, 2006) a plíseň. Betonová podlaha se rozpadala, strop propadal. Bylo jasné, že na rekonstrukci budeme potřebovat velkou finanční injekci. Peníze na rekonstrukci putovaly z dotačního programu jihočeského kraje a ústředí junáka. Během roku se povedlo srub proměnit k nepoznání. Srub bude sloužit jako ubytovací základna pro nás, i ostatní oddíly. Děkujeme všem, kteří se na rekonstrukci podíleli.

Na srubu se pracovalo z venku i zevnitř. První velkou akcí bylo kompletní obroušení starých nátěrů a nové natření.  Po venkovní úpravě se začalo pracovat na vnitřku. Nejprve proběhlo betonování předsíně, následovalo položení dlažby. Následně rekonstrukce stropu, oprava a nátěr vnitřních stěn. Zároveň došlo k výměně vchodových dveří a okenic. Začal se budovat komín a zázemí pro kamna uvnitř srubu. Došlo k obezdění a obložení rohu u kamen. Do srubu byly instalovány palandy a matrace. V celém srubu je nově udělána veškerá elektroinstalace.

V příštím roce ještě bude ještě zapotřebí výměna a doplnění okapů a svodů. Dále pak je nutná výměna a obložení vnitřních stěn vstupní části srubu. A poslední věcí bude vybavení srubu regály.

 

 

Vnější část:

-        Venkovní nátěr srubu (dřevěné i plechové plochy)

-        Instalace okapů

-        Výměna vchodových dveří a okenic

-        Výstavba komínu

 

Vnitřní část:

-        Základy a betonová podlaha v předsíni, stěrka podlahy

-        Dlažba

-        Palubkový strop včetně izolace minerální vatou

-        Oprava a nátěr stěn

-        Palandové postele + matrace

-        Obezdění a obložení rohu u kamen

-        Kamna

-        Elektroinstalace – nové kabely, světla, vypínače, zásuvky, rozvaděč

-        Práškový hasicí přístroj

-        Regály

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode