Betlémské světlo 2017

    Předávání plamínku se uskuteční v pátek 22. prosince ve Veselí nad Lužnicí u kostela Povýšení sv. Kříže od 14:30 hodin. 


    Pokud si chcete odpočinout od veškerého předvánočního shonu, užít si přátelskou atmosféru protkanou klasickými vánočními tradicemi a navíc potěšit své blízké Betlémským světlem, budeme rádi, pokud přijdete i se svými dětmi. Na nádvoří u kostela Vás čeká náš stánek s Betlémským světlem, pouštění lodiček z ořechových skořápek, lití olova a ochutnáte domácí zdobené perníčky, které jsme pro Vás přichystali s naším oddílem. Ani letos nebude chybět přítomnost živých velbloudů. Od 18  hodin vystoupí v kostele Veselský chrámový sbor s "ADVENTNĚ VÁNOČNÍM KONCERTEM". Nenechte si také ujít výhled z kostelní věže. Na požádání Vám členové oddlílu řeknou i něco o historii věže.

Letos Vám poprvé nabídneme vychutnat si domácí punč z hrnčků s logem Betlémského světla. Hrneček od nás dostanete zdarma, pokud nám slíbíte, že světlo donesete někomu, kdo se cítí osamocen nebo si nemůže pro BS přijít sám. Společně s ním tak strávíte chvilku vánočního času a budeme rádi, když nám zde  napíšete zážitek ze setkání. Hrnečky jsou proto neprodejné a budou mít pro každého z Vás jedinečnou cenu.

Z historie

Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč světem. Světýlko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista – Betlémě – k nám letos dorazí již po pětadvacáté. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Tak byla založena novodobá vánoční tradice. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc znevýhodněným dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou skautů a skautek poprvé putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Betlémské světlo k nám tradičně poputuje z Vídně, kde ho rakouští skauti a skautky předají skautským delegacím z celé Evropy. Za Česko tradičně přeberou plamínek skauti a skautky z Brna.

Slavnostní předání

Slavnostní předání Betlémského světla proběhne v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Plamen od skautů a skautek symbolicky převezme arcibiskup Dominik Duka, starosta Junáka Josef Výprachtický a další významné osobnosti. Během předání zazpívá skautský sbor Cantuta.

Betlémské světlo pomáhají skautům rozvážet České dráhy. Mediálním partnerem je Český rozhlas.

Fotogalerie

 

Dobrohrnek - příběhy skutečných lidí:

 

25.01.2018

Václav Jelínek

V DPS žije moje sestra. Děti ji nenavštěvují, je v naší péči. Betlémská svíce jí udělala velkou radost. Dostala i perníček, který si hned vystavila do sekretáře.

Stejně tak výslužku, ale bez světla, protože je nemá kam dát, dostal pan Jarek, který se toulá jako krajánek po Čechách a živí se příležitostnou prací.

 

24.12.2017 09:21

Jana Tesařová

Navštívila jsem téměř nepohyblivou babičku v pečovatelském domě a přinesla ji Betlémské světlo.

 

22.12.2017 

Marcela Hudlíková

Dala jsem cukroví naší sousedce. Je to už stará paní,ale moc hodná.Cukroví už vůbec nepeče. Měla obrovskou radost a stále mi děkovala.Vidět, jak trocha cukroví udělá někomu takovou radost je velká odměna.

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode